Vandrovali hudci – VYPRODÁNO

Jiří Pavlica a Hradišťan & Vlasta Redl s kapelou

čtvrtek 20. 4. 2017 v 18.00 hodin

(s přestávkou asi 3 hodiny)

Dům kultury

550 Kč | studenti, senioři 500 Kč
čtěte více

JIŘÍ PAVLICA A HRADIŠŤAN  &  VLASTA REDL S KAPELOU. Spojení těchto dvou předních uměleckých těles v devadesátých letech vyprodávalo sály a oslovilo tisíce lidí jedinečným spojením folku, bigbítu a lidové hudby. Byla to jedna z prvních vlaštovek hudby, které se později začalo říkat "world music".

Valašský hitmaker, jedinečný muzikant, písničkář a textař Vlasta Redl a primáš a umělecký vedoucí Hradišťanu Jiří Pavlica se vloni rozhodli společná vystoupení obnovit. Navázali na staré hity, ale připravili řadu písní nových. Vzhledem k diváckému úspěchu obě kapely pokračují ve společných koncertech i v tomto roce, kdy společně po dlouhé čae navštíví divadelní sál Domu kultury v Kroměříži. Na pódiu se nejprve představí každá kapela sama. Poté se začnou muzikanti prolínat a vše vyvrcholí skvělým vystoupením 13 muzikantů ve společném programu, jenž je zásadní součástí koncertu. Podmanivé melodie, rozmanité texty, plné sbory, skvělé instrumentální výkony, k tomu sametový alt zpěvačky Hradišťanu Alice Holubové a hlavně radost z muzicírování po více než dvě a půl hodiny. Přesně tak, jak to vyjádřil jeden z návštěvníků loňských koncertů: "Nebeská hudba, ďábelsky zahraná..."

„Jednou za mnou přijel Vlasta s lahví, že se mu stýská po tom, jak skvěle se nám před těmi více než dvaceti lety hrálo. Dost mne překvapil, ale pak jsme si řekli, že to zkusíme”, objasňuje Jiří Pavlica, jak došlo k tomu, že se po letech oba přátelé s kapelami opět setkali na pódiu. „To, že se loňské koncerty líbily, svědčí o tom, že se naše vzájemná muzikantská chemie s lety nevytratila. A tak vyjíždíme se svými hudci znovu na vandr,” dodává iniciátor Vlasta Redl.

 Jiří Pavlica převzal Hradišťan v roce 1978. Záhy, coby renesanční osobnost, houslista, zpěvák, skladatel a muzikolog vtiskl Hradišťanu nezaměnitelnou tvář. Z folklórních kořenů postupem času vyrostlo zcela svébytné hudební těleso světového renomé. Patří k věrozvěstům world music, stylu, který překračuje přirozené žánrové a stylové hranice, stejně jako kulturní bariéry. Je častým hostem domácích i zahraničních festivalů tradiční, alternativní, ale i vážné hudby. Hradišťan spolupracuje s rozhlasem, televizí a filmem, koncertoval na čtyřech kontinentech, natočil více než 30 vlastních alb, na mnoha dalších spolupracoval. Mezi kmenové sólisty patří Alice Holubová, Jiří Pavlica a David Burda. Z četných zahraničních uměleckých spolupracovníků jmenujme například jihoafrického hudebníka Dizu Plaatjiese nebo japonského multiinstrumentalistu Jas-Kaze.

Vlasta Redl je již po čtyřicet let jednou z nejpozoruhodnějších postav české a především moravské hudební scény. V dětství vstřebával svébytnou lidovou kulturu, muzikantské tradice i atmosféru na Valašsku a v Horehroní. Jako kytarista hrál od svých patnácti let v různých zábavových kapelách ve Valašském Meziříčí a okolí. Na folkové scéně se objevil v roce 1983 jako kytarista a zpěvák legendární kapely AG Flek. Jeho písně začala hrát jako první vizovická kapela Fleret, spolupracoval se Slávkem Janouškem a Jaroslavem Samsonem Lenkem. Svoje první sólové album Na výletě nahrál v roce 1990, chtěl se v něm dle svých slov odpoutat od folku. S tehdejší sestavou AG Fleku nahrál v roce 1994 dodnes velmi ceněné album společně s Hradišťanem, skvěle propojující rockovou muziku s folklórem. Vzpomínky na tuto dobu daly podnět i k současnému turné Vandrovali hudci. Vlasta Redl má za sebou skladatelskou a interpretační práci pro film, televizi a rozhlas. Od roku 2011 do současnosti vystupuje s proměnlivou sestavou kvalitních spoluhráčů, nazývanou Naše nová kapela.

Informace o místech a datech koncertů, stejně tak jako kontakty na předprodeje vstupenek, najdete na webových stránkách www.hradistan.cz, případně www.redl.cz. Celá kapacita sálů je vyhrazena k sezení.

Youtube trailer
zpět nahoruVýběr akcí filtrem

Zajímá mě

Pustí mě tam?

Mám na to?

Mám čas?

Potvrďte kritéria filtru

Zvolte datum

Od

červenec 2024

po18152229
út29162330
st310172431
čt4111825
5121926
so6132027
ne7142128

Do

srpen 2024

po5121926
út6132027
st7142128
čt18152229
29162330
so310172431
ne4111825
Potvrďte vybrané odbobí