Starý bílý muž
Divadelní spolek Haleny, Halenkovice
Dietmar Jacobs, Moritz Netenjakob
úterý 22. 9. v 19.00 hodin
(s přestávkou asi 2 hodiny a 15 minut)
Klub Starý pivovar | Starý pivovar
Pokud nerozumíme světu kolem sebe, jak v něm můžeme existovat?
Starý bílý muž je satirická konverzační komedie z prostředí pohřební kaple. Vypadá to jako pohřeb. Ale spíš než o smutek jde o totální firemní drama.
Umře zakladatel firmy na dámské spodní prádlo Gernot Steinfels a z posledního rozloučení se má stát důstojná akce. Jenže realita? Všichni řeší image, pozice a sociální sítě. Stačí jedna stuha, jeden post online – a celý tenhle „důstojný“ plán se začne sypat jak domeček z karet.
Horst Bohne, klasický konzervativní šéf, a ambiciózní manažerka Alina Berka jedou tichý boj o vedení firmy. Oba přesvědčeni, že právě oni ví, co je správně. Jenže pak je tu Kevin, grafik, co žije online, a praktikantka Kim, která nemá problém říct věci natvrdo. Mladá generace, co už nekupuje prázdné fráze, falešnou pietu ani „tak se to přece vždycky dělalo“.
Do toho sekretářka Rieke Schneiderová – nejvíc realistický člověk v místnosti. Bez filtru, bez přetvářky, prostě řekne pravdu a sleduje, jak to mezi ostatními bouchne. A farář Koch? Ten se snaží, aby to celé aspoň trochu připomínalo pohřeb a ne firemní krizový meeting.
Hra si bere na paškál gender, rasismus, sexismus, LGBT témata i samotný fenomén „starého bílého muže“. Je to ostré, rychlé, místy nekorektní – ale hlavně upřímné. Smějete se, ale trochu vás i píchne, protože tohle není jen o pohřbu. Tohle je o světě, kde všichni řeší, co je ještě v pohodě, co už je přes čáru a kdo má vlastně pravdu.
Předprodej bude zahájen 12. srpna 2026 na pokladnách DK v Kroměříži a on-line na www.dk-kromeriz.cz
Cena permanentky: 960Kč
Vstupné na místě: 160Kč
Představení je uváděno v rámci cyklu Divadelní předplatné 2026/2027 včetně možnosti předplatného.