RYCHLÉ ŠÍPY

neděle 11. 8. 2013 v 19.00 hodin

Podzámecká zahrada

250 Kč
čtěte více

Rychlé šípy se staly okamžitě po premiéře jednou z nejúspěšnějších komedií Slováckého divadla poslední doby. Není divu, vidět na vlastní oči Mirka Dušína i se svými věrnými přáteli stejně jako zrádné Bratrstvo kočičí pracky se stalo lákadlem nejen na domovské scéně Slováckého divadla, ale i mimo ni. Znalci Foglarových komiksů dozajista ocení půvabně zpracované příběhy pětice vzorných hochů, ale i dalších postav, které jako by z oka vypadly svým tištěným kamarádům.

Znalci Foglarových komiksů dozajista ocení půvabně zpracované příběhy pětice vzorných hochů, ale i dalších postav, které jako by z oka vypadly svým tištěným kamarádům. Není divu. Vidět na vlastní oči Mirka Dušína a jeho věrné přátele, stejně jako zrádné Bratrstvo kočičí pracky je skutečným diváckým zážitkem.

Je to už třináct let, co se ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti poprvé hrála komedie Rychlé šípy. Její režisér tenkrát počítal s deseti reprízami pro známé a kamarády, jenže se spletl. Z inscenace se stalo nejúspěšnější představení, které získalo několik prestižních ocenění, a v repertoáru českých regionálních divadel bychom těžko hledali úspěšnější kousek.

Na Mirka Dušína, Jarka Metelku, Jindru Hojera a Červenáčka s Rychlonožkou se vždycky dívá vyprodaný sál. Jde o partu chlapců, která je pevně spjata s literárním odkazem Jaroslava Foglara. Úspěšné představení ji ale také neoddělitelně připojilo i ke scéně Slováckého divadla.


Josef Kubánik z Dlouhého Bidla - "Když jsme ji zkoušeli před těmi deseti lety, tak jsme ani netušili, že se dočká téměř 350 repríz. A pořád máme vyprodáno."

"Rychlé šípy vidělo přes 80 tisíc diváků," dodává Kubánik. V Uherském Hradišti jenom pro představu žije jen třetina lidí z tohoto čísla. Režisér Robert Bellan před deseti lety netušil, že z rozpačitých zkoušek s několika mladými herci se vyklube legenda. "Počítali jsme s deseti reprízami pro známé a kamarády. Měli jsme premiéru a hned nějak za týden potom nám říkali, že jsou vyprodané lístky na další dva měsíce dopředu," vzpomíná režisér.

Na příhody šestnáctiletých kluků z klubovny Rychlých šípů se přišel podívat i šestaosmdesátiletý Jindřich Hojer, předobraz jedné z Foglarových postav. "Přišel jednou takhle za mnou a říkal: Jindro, potřeboval bych tvoje jméno do seriálu. Já jsem říkal: No jo, to není jen tak, to mi musí maminka schválit", vypráví přítel Jaroslava Foglara Jindřich Hojer. Maminka tenkrát kývla. Svůj souhlas ale podmínila tím, že z literárního Hojera nebude žádný darebák.


Obsazení:

Mirek Dušín

David Vacke

Jarka Metelka

Petr Čagánek,
dříve Míra Zavičár,
předtím Otto Kallus

Jindra Hojer

David Vaculík

Červeňáček

Zdeněk Trčálek

Rychlonožka

Tomáš Šulaj

Dlouhé Bidlo

Josef Kubáník

Štětináč, 4. Černý jezdec

Karel Hoffmann ml. j.h.

Bohouš

Martin Vrtáček

1. Černý jezdec, Old Shatterhand, 2. Komanč, Domácí, Zavadilka

Pavel Hromádka

2. Černý jezdec, 1. Komanč, 1. Výrostek, Sousedka, Statkář

Petr Blaha

3. Černý jezdec, Vinnetou, Murkač, 2. Výrostek, Zloděj

Jiří Hejcman

Paní Mydlíková, Vlasta, Děvčátko, Chlapeček

Jitka Josková,
dříve Tereza Novotná,
předtím Iva Bendová

Youtube trailer
zpět nahoruVýběr akcí filtrem

Zajímá mě

Pustí mě tam?

Mám na to?

Mám čas?

Potvrďte kritéria filtru

Zvolte datum

Od

duben 2024

po18152229
út29162330
st3101724
čt4111825
5121926
so6132027
ne7142128

Do

květen 2024

po6132027
út7142128
st18152229
čt29162330
310172431
so4111825
ne5121926
Potvrďte vybrané odbobí