Tři generace

About Ray

USA 2015

středa 2. 11. 2016 20.00 titulky | 2D
(asi 1 hodina a 32 minut)
90 Kč
nevhodné pro děti do 12 let
čtěte více

V každé etapě našeho života bojujeme s tím, abychom byli sami sebou. Své o tom ví Ray (Elle Fanning), teenager z New Yorku, který prochází změnou pohlaví. Jeho matka Maggie (Naomi Watts) je svobodná a sama se hledá. A Rayova netradiční babička Dolly (Susan Sarandon), neví, jestli být víc zoufalá z rozhodnutí svého vnuka nebo z životní nerozhodnosti vlastní dcery.

Komedie / Drama

Režie: Gaby Dellal
Scénář: Nikole Beckwith
Kamera: David Johnson
Hudba: Michael Brook
Hrají: Elle Fanning, Naomi Watts, Susan Sarandon, Tate Donovan, Maria Dizzia, Sam Trammell, Linda Emond, Tessa Albertson, Maxwell Simkins, Andrew Polk
Producenti: Marc Turtletaub, Peter Saraf, Dorothy Berwin

V každé etapě našeho života bojujeme s tím, abychom byli sami sebou. Své o tom ví Ray (Elle Fanning), teenager z New Yorku, který prochází změnou pohlaví. Jeho matka Maggie (Naomi Watts) je svobodná a sama se hledá. Teď ale potřebuje najít Rayova biologického otce, který musí podepsat souhlas k jeho změně. Třígenerační rodinu doplňuje Rayova netradiční babička Dolly (Susan Sarandon), která neví, jestli být víc zoufalá z rozhodnutí svého vnuka nebo z životní nerozhodnosti vlastní dcery. Všichni tři se tak musí poprat se svými zažitými způsoby, přijmout změny a začít fungovat jako rodina.

RECENZE:

ČervenýKoberec.cz (Tereza Šedivá) ****
"Drama s komediálními prvky Tři generace je dílo pojednávající o obtížném tématu. Gaby Dellal spolupracovala na scénáři se scenáristkou Nikole Beckwith a povedlo se jim přiblížit širokému publiku, jak to vypadá v rodině s transsexuálem (i když tato filmová rodina byla dost netradiční od začátku).…" (více)

EuroZprávy.cz (Robert Pavelka) ****
"Od Tří generací tedy nečekejte mravoučné kázání, psychologické rozbory nebo dramatické scény nenaplněné osobnosti. Snímek se zabývá poměrně krátkou dobou a vlastně se soustředí na poslední administrativní úkon v dlouhém řetězci událostí. Tím se stává stravitelným, ba co víc, chutným diváckým…" (více)

Generace21.cz (Kristina Roháčková) ****
"S ohledem na látku, kterou se film zaobírá, jsou Tři generace překvapivě pozitivním snímkem. Nestraní se ostrého humoru ani diskuzí nad tabuizovanými tématy, ale je to jeho vyloženě lidský přístup, díky kterému si získá divákovo srdce mnohem snadněji, než kdyby se skrývalo za záběry hezkých měst…" (více)

Novinky.cz (Stanislav Dvořák) ****
"Postavě transsexuální teenagerky asi bude vyčítáno, že není dostatečně do hloubky prokreslena a její vnitřní boje spíše jen tušíme, ale je jasné, že toto není hlavní téma příběhu. Autorka nechtěla psát tragédii o sexuálních menšinách, ale vtipný příběh o alternativní rodince z New Yorku, na který…" (více)

TotalFilm.cz ****
"V každém případě zůstává největším lákadlem už zmíněný výkon Elle Fanning, které všichni prorokují velkou budoucnost. A mladá herečka každým dalším filmem dokazuje, že prorokování bylo správné. Ve Třech generacích je velmi civilní a uvěřitelná. V souladu s rolí místy tvrdá jako kámen, místy citlivá…" (více)

Youtube trailer
zpět nahoru



Výběr akcí filtrem

Zajímá mě

Pustí mě tam?

Mám na to?

Mám čas?

Potvrďte kritéria filtru

Zvolte datum

Od

červen 2024

po3101724
út4111825
st5121926
čt6132027
7142128
so18152229
ne29162330

Do

červenec 2024

po18152229
út29162330
st310172431
čt4111825
5121926
so6132027
ne7142128
Potvrďte vybrané odbobí