Snow Film Fest 2016

sobota 19. 11. 2016 v 16.45 hodin

(asi 4 hodiny a 15 minut)

Kino Nadsklepí

čtěte více

Zima se blíží a stejně tak i už třetí ročník Snow Film Festu v Kroměříži. Festival plný adrenalinu, sněhu a ledu. Festival, kde vás budou udivovat dech beroucí záběry ze všech koutů světa. Bude vás mrazit z lidských soubojů nejen s motivací, ale i s přírodou. Budete žasnout nad překonáváním limitů na hranicích lidských možností. Prostřednictvím filmového plátna zažijete freeride na bílých svazích Bulharska, okusíte atmosféru Transsibiřské magistrály i pocit pod lavinou.
Kromě úžasných filmů se můžete těšit i na výstavu fotografií z Peru od fotografky Hanky Novákové (http://www.nohanka.cz/galerie/cestovani/peru/) a mnoho dalšího.... Tak neváhejte a přijďte si do kina zvednout hladinu svého adrenalinu v krvi.

PROGRAM:

VELKÝ SÁL kina NADSKLEPÍ

16:45 I. blok filmů + zahájení festivalu
Sibiřský traverz (USA, 30 min)
Tamara(Německo, 20 min)
17:40 – 17:50 přestávka
17:50 II. blok filmů
Bílé objetí (Slovensko, 55 min)
18:45 – 18:55 přestávka
18:55 III. blok filmů
Whiskey berber
(ČR, 35 min)


PŘEDNÁŠKOVÝ SÁL kina NADSKLEPÍ

18:00 – 19:05 Expedice Švédsko (Švédsko, 65 min)
19:20 – 19:55 Bulharské Bílé zlato (ČR, 35 min)
20:05 – 20:40 Ledy a Přílivy(USA, 35 min)


16.45 – I. blok filmů a zahájení, Velký sál

Sibiřský Traverz (The Great Siberian Traverse)
Dokument mapuje 9 288 km dlouhou lyžařskou výpravu po nejdelší železnici světa – Transsibiřské magistrále. Zvládnout celou trasu z Vladivostoku až do Moskvy může být zdlouhavý a nudný zážitek, pokud si neuděláte pár zastávek. A pokud máte s sebou lyže, nudit se rozhodně nebudete. Tým špičkových lyžařů a filmařů z proslulých Sherpas Cinema se po této slavné trase vypravilo, aby se seznámili s místní komunitou a prozkoumali sibiřský prašan. Čeká nás zastávka v odlehlé divočině na hoře Mamay poblíž Bajkalu, sněhové bouře v horském středisku Sheregesh i návštěva lovecké vesnice, kde si obyvatelé vyrábějí vlastní lyže.
Režie: Sherpas Cinema, délka: 28 min, země: USA
Jazyk: anglický, české titulky

Tamara
V roce 2012 Tamara Lunger poprvé spatřila 8 611 metrů vysoký vrchol K2. Pohled na něj byl ohromující v neposlední řadě pro to, že K2 je považována za nejnebezpečnější osmitisícovku. Již více než 80 horolezců zde přišlo o život. Přesto Tamara jako 28-letá zamířila opět do Pákistánu spolu s alpinistou Nikolausem Gruberem, aby čelila největší výzvě své horolezecké kariéry. Film je portrétem ženy, která miluje extrémy a žije pro ně. Film plný bolesti a strachu, ale i odhodlání a štěstí.
Režie: Joachim Hellinger, Christian Schmidt, délka: 17 min, země: Německo
Jazyk: německý, anglický, české titulky


17.50 – II. blok filmů, Velký sál

Bílé objetí
Zima a sníh v horách láká velké množství sportovních nadšenců. I přes velký posun v předpovídání lavinového nebezpečí vzrůstají počty nehod s fatálními následky. Tvůrci filmu nechtějí moralizovat nebo kázat, ale spíš se snaží najít vysvětlení, co lidi žene vstříc adrenalinovému zážitku a riskování. Film je o lidech, kteří se dostali do smrtelného nebezpečí v zimních podmínkách. Proč jsou ochotni cestovat stovky kilometrů a riskovat své životy? Dokument nahlíží do světa freeriderů, snowboardistů, horolezců, ale také do světa lidí, kteří pracují pro Horskou záchrannou službu a v centrech lavinové prevence. Ve filmu se střídají rozhovory s lidmi a rekonstrukce nehod natáčené v místech, kde se opravdu staly.
Režie: Branislav Molnár, Peter Magnát, délka: 53 min, země: Slovensko
Jazyk: Slovenský

18.55 – III. blok filmů, Velký sál

Whiskey Berber
Bratři Švihálkové alias Kejda Ski Team se v zimní sezóně 2014-2015 zaměřili na odhalování skialpového potenciálu marockého Atlasu. S cílem najít co nejzajímavější sjezdové linie v nejvyšších částech Atlasu vyrazili do severní Afriky hned dvakrát. A důraz byl kladen také na dokumentaristickou stránku věci. Výsledkem jejich snažení je film Whiskey Berber, který představí tři hlavní oblasti tohoto horského pásma, Mgoun, Toubkal aTazarhart a tamní skiextrémové linie, zavede nás do rušného Marrakéše a ukáže skromný život Berberů, obyvatelů horských vesnic.
Režie: Ondřej a Jiří Švihálkovi, délka: 34 min, země: České republika
Jazyk: český


18.00 Přednáškový sál

Expedice Švédsko
Jimmy je zkušený dobrodruh, který se narodil a vyrůstal v severním Švédsku. Jako mnoho Švédů během cest za dobrodružstvím procestoval kus světa. Nyní se konečně rozhodl podniknout něco pořádného ve své rodné zemi, aby ukázal přátelům, co Švédsko nabízí. Společně s Linusem a Jasonem se na lyžích vydávají po Švédské královské cestě (Kungsleden), která vede 450 km přes švédské hory. Jason je z Nového Zélandu, má za sebou také mnoho dobrodružných výprav, ale toto bude jeho první zkušenost na lyžích za polárním kruhem. Linus nikdy dříve nic podobného nepodnikal.
Možná dnes není zas tak neobvyklé, že lidé v touze po dobrodružství dávají v sázku svůj život. Důležité je soustředit se na nebezpečí a přijmout rizika. Ale je to skutečně to, o čem dobrodružství je?
Režie: Jimmy Sundin, délka: 61 min, země: Švédsko
Jazyk: švédský, anglický, české titulky


19.20 Přednáškový sál

Bulharské bílé zlato
Skupina českých freeriderů se vydává prozkoumat bulharské pohoří Rila. Shodou okolností se na horské chatě, kde přebývají, konají freeridové závody s milou atmosférou.
Země: Česká republika, délka:32 minut, režie: Kamil Meluzín, jazyk: český

20.05 Přednáškový sál

Ledy a přílivy (Shifting Ice – Changing Tides)
V roce 2014 se šestice žen vydala na malé plachetnici z Islandu přes Dánsko až k západnímu pobřeží Grónska. Bez větších zkušeností se postupně seznámily s ovládáním lodě i pobytem na širém moři, kde po několik dní plavby nespatřily žádnou pevninu. V Grónsku pak prozkoumaly nové lyžařské cesty a sesbíraly data pro vědecké analýzy tohoto úžasně divokého kousku světa. Počasí i kvalita sněhu na mnoha místech předčila jejich očekávání. Naproti tomu se v jedné z vytipovaných oblastí nedostávalo sněhu. Tady si všechny uvědomily, jak velký dopad má pro tuto oblast globální oteplování. Kde jindy bývalo moře pokryté ledem a domy skryté pod přívaly sněhu je nyní poprašek a teploty jen mírně pod nulou. Prožijte dobrodružnou cestu po mořské hladině, strmých kopcích a za poznáním klimatických změn naši krásné planety.
Režie: Kt Miller, délka: 30 min, země: USA
Jazyk: anglický, české titulky

Vstupné: 70 Kč (Rockpoint 60 Kč), do 12 let zdarma

Youtube trailer
Youtube trailer
Youtube trailer
Youtube trailer
Youtube trailer
Youtube trailer
Youtube trailer
Youtube trailer
zpět nahoruVýběr akcí filtrem

Zajímá mě

Pustí mě tam?

Mám na to?

Mám čas?

Potvrďte kritéria filtru

Zvolte datum

Od

květen 2024

po6132027
út7142128
st18152229
čt29162330
310172431
so4111825
ne5121926

Do

červen 2024

po3101724
út4111825
st5121926
čt6132027
7142128
so18152229
ne29162330
Potvrďte vybrané odbobí