Purpurový vrch

USA 2015

neděle 18. 10. 2015 17.30 titulky | 2D
pondělí 19. 10. 2015 20.00 titulky | 2D
sobota 31. 10. 2015 22.00 titulky | 2D
110 Kč
přístupné bez omezení
čtěte více

SO 31/10 22.00 U příležitosti svátku Všech svatých jsme si pro Vás opět připravili tematický Filmjukebox. Na adrese www.filmjukebox.cz jste vybírali z pěti současných děsivých snímků: Když zvířata sní, Nenasytná Tiffany, Paranormal Activity: Ghost Dimension, Purpurový vrch a Sinister 2. Vítězem jste zvolili a na Halloween ve 22.00 se v kině Nadsklepí za 80 Kč můžete těšit na Purpurový vrch.

FILMJUKEBOX: HALLOWEEN

Vítězem jste zvolili a na Halloween ve 22.00 se v kině Nadsklepí za 80 kaček můžete těšit na...

Purpurový vrch (2015)

Crimson Peak
Horor / Fantasy / Drama
USA, 2015, 119 min, do 15 let nepřístupný, titulky

Režie: Guillermo del Toro
Scénář: Guillermo del Toro, Matthew Robbins
Kamera: Dan Laustsen
Hudba: Fernando Velázquez
Hrají: Mia Wasikowska, Tom Hiddleston, Jessica Chastain, Charlie Hunnam, Burn Gorman, Jim Beaver, Javier Botet, Leslie Hope, Doug Jones

BOJTE SE

Na Purpurovém vrchu stojí dům, kterému je lepší se vyhnout. Nezvané návštěvníky odrazuje zlověstnou krvavou barvou okolní půdy a děsivými tajemstvími, jež prosakují z jeho bortících se zdí. Otázkou je, co se stane s návštěvníky, které jeho majitelé pozvou. Geniální režisér Guillermo del Toro, který dokáže všechny vaše noční můry naservírovat v krásném filmovém balení, natočil další snímek, u kterého se budete zároveň bát a žasnout nad krásou a dokonalostí každé scény. Edith Cushingová (Mia Wasikowska) je na svou dobu velmi emancipovaná dívka s literárním talentem a nepěkným traumatem z dětství, s nímž se vypořádává právě psaním. Záhadnému cizinci, siru Thomasi Sharpeovi (Tom Hiddleston), se její texty líbí, jí se pro změnu zamlouvá on. Dokonce tak, že po tragické otcově smrti brzy odloží smutek a provdá se za něj. Díky sňatku se stane spolumajitelkou panství Purpurový vrch, jemuž vévodí majestátní, leč chátrající viktoriánský dům, jehož děravou střechou padá do vstupní haly déšť, sníh a listí. V jeho ponurých stěnách se Edith rozhodně necítí jako doma. Přispívá k tomu odměřenost její švagrové Lucille (Jessica Chastain) a spousta děsivých vizí, jež ji provázejí od chvíle, kdy prvně překročila práh. Edith je sice k smrti vyděšená, zároveň ji ale zvědavost nutí odhalovat tajemství, které se dům snaží pohřbít. Že jí při téhle pátrací akci půjde neustále o život, asi není potřeba dodávat. „Až diváci rozhodnou, jestli se nám práce podařila. Pokud ano, budete se během filmu nepřetržitě bát, a to nejenom duchů. Pamatujte si, že nejděsivější bývají živí lidé,“ mnohoznačně komentuje svůj film režisér del Toro. (CinemArt)

RECENZE:

AVmania.cz (Marek Čech) ****
"Emo fanynky Stmívání i příznivci asijských duchařin budou možná zklamáni, ti, kterým se líbila Burtonova Ospalá díra, Žena v černém s Danielem Radcliffem nebo režisérův vypiplaný Faunův labyrint nikoliv. Horor a romantika si tady podávají šťastně ruce." (více)

BudejckaDrbna.cz (Václav Votruba) ****
"Purpurový vrch mi nakonec dal úplně něco jiného, než co jsem čekal. Del Toro kašle na typické prvky dnešních duchařských filmů a jede si svou ligu, respektive se mírně vrací až kamsi do 60. a 70. let, kdy byly gotické horory na vrcholu. Lacině nestraší, spíš postupně buduje atmosféru a napětí.…" (více)

ČervenýKoberec.cz (Vladimíra Staňková) ****
"Purpurový vrch je přijatelnou variantou i pro ty, kdo klasické horory nezvládá. Režisérovo přání, abychom se v kinech báli, se mu sice vyplnilo, ale není to povrchní klasika bez obstojného příběhu a ani klasická lekačka. Jak známo, vlastnosti a záliby lidí se s nastupujícím věkem ještě zesilují,…" (více)

Filmy, které zápolily o Vaši přízeň:

Když zvířata sní (2015)

Når dyrene drømmer
Drama / Horor / Mysteriózní
Dánsko, 2014, 84 min, do 15 let nepřístupný, titulky

Režie: Jonas Alexander Arnby
Scénář: Rasmus Birch
Kamera: Niels Thastum
Hudba: Mikkel Hess
Hrají: Sonia Suhl, Lars Mikkelsen, Jakob Oftebro, Sonja Richter, Gustav Dyekjær Giese, Stig Hoffmeyer

Devatenáctiletá Marie, outsiderka v ostrovní komunitě, žije sama se svými rodiči. Nemá nikoho, komu by se mohla svěřovat, kromě Daniela, mladého muže okouzleného její divokou povahou. Místní lidé však mají z dívky obavy, neméně pak z její matky, která je upoutána na invalidní vozík, trpící záhadnou chorobou. Když Marie zjistí, že se její tělo mění – na její hrudi a zádech roste hustá srst – začne pátrat po odpovědích vztahujících se k utajované rodinné minulosti. Po něčem, co bude mít nedozírné následky pro ni i pro celou rodinu – a také na volbu, kterou musí učinit. Pustá skalnatá krajina Jutska zahalená do úchvatné palety mořských barev, doprovázená tradičními folkovými melodiemi, dává tušit neotřelý a sebejistý hororový thriller. Když zvířata sní, není radno je rušit. Bývají pak agresivní.(Film Europe)

Nenasytná Tiffany (2015)

Komedie / Horor / Sci-Fi
Česko, 2015, 80 min, do 15 let nepřístupný

Režie: Andy Fehu
Scénář: Andy Fehu
Kamera: Jakub Ševčík
Hudba: Mojmír Měchura
Hrají: Leoš Noha, Jiří Panzner, Pjeer van Eck, Petr Čtvrtníček

Pepa (Leoš Noha) tráví většinu času vysedáváním po hospodách. Aby si vydělal na skromné živobytí, vykrádá chaty a ukradené předměty prodává v zastavárně. Při jednom ze svých lupičských výpadů je málem chycen při činu a během následného útěku náhodou objeví starou videokameru. Ta skrývá záznam, který odhaluje cestu k netušenému pokladu. Pepa je ohromen a okamžitě po něm zatouží. Brzy však pochopí, že aby ho získal celý, nebude muset podstoupit jen dlouhé hodiny kopání. Cena bude mnohonásobně vyšší... (A-Company)

Paranormal Activity: Ghost Dimension (2015)

Horor
USA, 2015, 95 min, do 15 let nepřístupný, titulky

Režie: Gregory Plotkin
Scénář: Jason Pagan, Adam Robitel, Gavin Heffernan,...
Kamera: John Rutland
Hrají: Katie Featherston, Olivia Dudley, Maria Olsen, Aiden Lovekamp, Jessica Tyler Brown, Chloe Csengery, Brit Shaw

Než se nastěhujete do nového domu, zjistěte si, kdo v něm bydlel před vámi. Pokud to neuděláte, tak se alespoň nedívejte na videozáznamy, které po sobě vaši předchůdci zanechali. Právě tyhle školácké chyby spáchal herní vývojář Ryan. Ten se s rodinou (poněkud upjatá manželka Emily a šestiletá dcera Leila) a se svým lehce neschopným mladším bratrem nastěhoval do domu, který je divákům předchozích dílů série důvěrně známý. Stejně tak znají i „strašidelné sestry" Katie a Kristi, aktérky podivných záznamů na nalezených videokazetách. To, co diváky hluboce znepokojuje, protože vědí své, začne Ryana děsit až ve chvíli, kdy holčičky na dvacet let starých záznamech začnou reagovat na to, co se v domě právě teď odehrává. Pak ještě Ryan nalezne kameru, která umí zaznamenávat paranormální jevy, a záhy mu dojde, že s ním v jeho novém domě bydlí také síly, s nimiž by se nikdo normální nikdy setkat nechtěl. Seznam obětí, které mají na svědomí, je už pořádně dlouhý, otázkou zůstává, zda na jeho konec přibude i jméno Ryana a členů jeho rodiny.

Sinister 2 (2015)

Horor
USA, 2015, 97 min, do 15 let nepřístupný, titulky

Režie: Ciaran Foy
Scénář: Scott Derrickson, C. Robert Cargill
Kamera: Amy Vincent
Hudba: tomandandy
Hrají: James Ransone, Shannyn Sossamon, Lea Coco, Robert Daniel Sloan, Dartanian Sloan, Tate Ellington, Ethan Hawke, Juliet Rylance, Michael Hall D'Addario, Clare Foley, Victoria Leigh, Nicholas King

Do opuštěného venkovského domu se nastěhuje Courtney Collinsová se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem a Zachem. Brzy ale zjistí, že nejsou mezi stěnami domu asi až tak úplně sami. Na scénu krvavého příběhu se vrací stará promítačka a filmy, kamera, duše dětí, zavražděné rodiny využité jako oběť něčemu či někomu... Malý Dylan se mění, chová se stále záhadněji a zdá se být pod vlivem divných sil. Bagulova chvíle se blíží. Je nějaká naděje zastavit blížící se krvavý rituál? Jsou opuštěný dům nebo nedaleký kostel dostatečnou ochranou? Nebo spíše pastí? Najde se pomoc?(CinemArt)

Youtube trailer
Youtube trailer
Youtube trailer
Youtube trailer
Youtube trailer
zpět nahoruVýběr akcí filtrem

Zajímá mě

Pustí mě tam?

Mám na to?

Mám čas?

Potvrďte kritéria filtru

Zvolte datum

Od

červenec 2024

po18152229
út29162330
st310172431
čt4111825
5121926
so6132027
ne7142128

Do

srpen 2024

po5121926
út6132027
st7142128
čt18152229
29162330
so310172431
ne4111825
Potvrďte vybrané odbobí