Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

SWE 2013

pondělí 2. 6. 2014 20.00 titulky | 2D
sobota 15. 8. 2015 20.30 titulky | 2D
100 Kč
přístupné bez omezení
čtěte více

SO 15/8 20.30 Tématem srpnového Filmjukeboxu, který je poctou legendě trikového filmu Karlu Zemanovi, jsou dobrodružné snímky věnující se různým cestám. Vybírali jste z pěti snímků: klasického českého trikového filmu, amerického příběhu o putování dle skutečné události, katastrofického snímku z vesmíru, životopisného o dobrodružné cestě na moři a švédské komedie podle knihy. Vítězem se stal film Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel.

FILMJUKEBOX: DOBRODRUŽNÉ CESTY

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann
Dobrodružný / Komedie / Drama
Švédsko, 2013, 114 min, nevhodný do 12 let, titulky

Režie: Felix Herngren
Předloha: Jonas Jonasson (kniha)
Scénář: Felix Herngren, Hans Ingemansson
Kamera: Göran Hallberg
Hudba: Matti Bye
Hrají: Robert Gustafsson, David Wiberg, Mia Skäringer, Jens Hultén, Alan Ford, David Shackleton, Miglen Mirtchev, Iwar Wiklander, Simon Säppenen, Manuel Dubra, Ola Björkman, Pernilla Göst

Allanu Karlssonovi je 100 let. V domově důchodců, kde v tomto věku tráví svůj zbývající čas, pro něj chystají velkou narozeninovou oslavu. Ale vitální stařík ještě nechce zůstat v bačkorách v křesle. Má docela jiné plány. Rozhodne se pro útěk. Poté, co vyleze z okna, se vydává na úžasný a naprosto nepředvídatelný výlet... Shodou náhod se mu do rukou dostane kufr plný peněz. Než se naděje, má v patách gang zločinců, sem tam se objeví nějaká mrtvola a mezi společníky, které na své cestě přibere do party, je i velmi neskladná slonice. Kromě toho po něm samozřejmě pátrá policejní sbor v čele s nepříliš schopným komisařem. Pro kohokoliv jiného by to bylo životní dobrodružství, ale s podobnými věcmi už má Allan bohaté zkušenosti. I když se nikdy nezajímal o politiku, byl nechtěně hlavním aktérem mnoha důležitých událostí 20. století. Bezděčně se podílel na vynálezu atomové bomby, stal se dobrým přítelem několika amerických prezidentů a mezi jeho další "známé" se při jeho životní pouti zařadili i Stalin, Churchill, Mao Ce-tung nebo Kim Ir-sen.(Bioscop)

Hodnocení ČSFD: 76%

RECENZE:

Generace21.cz (Aneta Baierová) *****
"Přestože specifický humor, který provází celý film, nemusí sednout každému, jeho kombinace s hlubokými myšlenkami, historickými souvislostmi a téměř až groteskní zápletkou řadí Stoletého staříka mezi filmy, které rozhodně stojí za to vidět." (více)

Kult.cz (Pavel Růžička) ****
"Pokud vám to z náznaků podobnosti zatím není zřejmé, vězte, že se nejspíš budete slušně bavit. Režisér Felix Herngren si totiž z Jonassonovy kuchyně vybral dobře kořeněné ingredience – neschopného policajta, bandu dementních gangstero-extremistů (pro zjednodušení jsou to skinheadi), bodrého…" (více)

Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ****
"Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel je ve výsledku příjemný film, na němž je víc než co jiného znát, že jeho knižní předloha byla příběhově hodně nosná a spousta věcí musela být vypuštěna. I přes určitou přehuštěnost a epizodičnost je ovšem velmi vtipný a nechybí mu ani potřebná nadsázka." (více)


Další filmy, které zápolily o Vaši přízeň:

Cesta do pravěku (1955)

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný / Sci-Fi
Československo, 1955, 93 min, bez omezení

Režie: Karel Zeman
Scénář: Karel Zeman
Kamera: Václav Pazderník, Antonín Horák
Hudba: E. F. Burian
Hrají: Vladimír Bejval, Petr Herrmann, Josef Lukáš, Zdeněk Husták, Bedřich Šetena

Čtyři kluci a malá dřevěná lodička stačí k tomu, aby se rozvinul příběh neobvyklého putovaní proti proudu času až k počátkům života na Zemi. Je to dobrodružný výlet plný poznávání, úžasu a také důkazů pravého kamarádství – a pro diváka příležitost k jedinečnému okouzlení nad čistotou duše a velkou fantazií i uměním tvůrce. (MFF Karlovy Vary)

Hodnocení ČSFD: 87%

Divočina (2014)

Wild

Životopisný / Drama / Dobrodružný
USA, 2014, 115 min, do 15 let nepřístupný, titulky

Režie: Jean-Marc Vallée
Předloha: Cheryl Strayed (kniha)
Scénář: Nick Hornby
Kamera: Yves Bélanger
Hrají: Reese Witherspoon, Gaby Hoffmann, Laura Dern, Kevin Rankin, W. Earl Brown, Ted Rooney, Thomas Sadoski, Michiel Huisman, Cheryl Strayed, Brian Van Holt

Po letech lehkovážného chování a vzpomínání na zemřelou matku Bobbi se Cheryl odhodlá k nečekanému kroku. Rozhodne se uskutečnit neuvěřitelně náročný pochod napříč západním pobřežím USA. S naprosto nulovými zkušenostmi se sama vydává na cestu dlouhou přes tisíc mil. Čeká ji nezapomenutelné putování za sebepoznáním a vykoupením, které jí znovu dodá sílu a jednou provždy vyléčí. Obě herečky byly za role nominovány na Oscara. (Bontonfilm)

Hodnocení ČSFD: 72%

Gravitace (2013)

Gravity
Drama / Thriller / Sci-Fi
USA / Velká Británie, 2013, 91 min, bez omezení, titulky

Režie: Alfonso Cuarón
Scénář: Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón
Kamera: Emmanuel Lubezki
Hudba: Steven Price
Hrají: Sandra Bullock, George Clooney, Ed Harris, Paul Sharma, Amy Warren, Orto Ignatiussen, Basher Savage

Když jste ve vesmíru, jste sami. Jste to jen vy v těsném obleku, do kterého se bojíte třeba jen kýchnout. Vy a oblek v nekonečném prostoru s několika drobnými, nicotnými ostrůvky ve tvaru satelitů, družic, stanic... Země. Pokud dojde k nehodě, jistící lana selžou a vy jste odmrštěni vstříc prázdnotě, kdo vám pomůže? Je něco takového vůbec v lidských silách? Sandra Bullock a George Clooney v hlavních rolích mrazivého thrilleru od režiséra Potomků lidí. (3DD!3-čsfd)

Hodnocení ČSFD: 80%

Kon-tiki (2012)

Dobrodružný / Drama / Životopisný / Historický / Akční
Velká Británie / Norsko / Dánsko / Německo / Švédsko, 2012, 118 min, bez omezení, titulky

Režie: Joachim Rønning, Espen Sandberg
Scénář: Petter Skavlan
Kamera: Geir Hartly Andreassen
Hudba: Johan Söderqvist
Hrají: Pål Sverre Hagen, Anders Baasmo Christiansen, Tobias Santelmann, Gustaf Skarsgård, Jakob Oftebro, Agnes Kittelsen, Peter Wight, Eilif Hellum Noraker, Søren Pilmark, Perdita Avery, Eleanor Burke, Todd Boyce, Stefan Cronwall

Norský mořeplavec Thor Heyerdahl uskutečnil s pěti přáteli tuto legendární, 101 dní trvající a vysoce nebezpečnou plavbu v roce 1947. Režiséři Joachim Ronning a Espen Sandberg ve svém strhujícím dobrodružném filmu mapují přípravy expedice, ale především průběh plavby šesti přátel na voru Kon-tiki, která zásadním způsobem ovlivnila historii a přesvědčila veřejnost o skutečném průběhu osidlování Polynésie. Vizuálně a technicky skvěle propracovaný, ale i herecky výborně obsazený (Gustaf Skarsgard, Anders Christiansen) snímek byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film a zastupoval Norsko na řadě filmových festivalů. (Bontonfilm)

Hodnocení ČSFD: 79%Youtube trailer
Youtube trailer
Youtube trailer
Youtube trailer
Youtube trailer
zpět nahoruVýběr akcí filtrem

Zajímá mě

Pustí mě tam?

Mám na to?

Mám čas?

Potvrďte kritéria filtru

Zvolte datum

Od

duben 2024

po18152229
út29162330
st3101724
čt4111825
5121926
so6132027
ne7142128

Do

květen 2024

po6132027
út7142128
st18152229
čt29162330
310172431
so4111825
ne5121926
Potvrďte vybrané odbobí