ECHT!

pátek 23. 10. 2015 ve 20.00 hodin

Společenský sál

130 Kč
čtěte více

Pokud vás zajímá žánr pub rock, pak byste neměli chybět na koncertě pražské rockové skupiny ECHT! – ten proběhne ve Společenském sále Domu kultury v Kroměříži. Doménou originální kapely jsou především živé koncerty, o čemž se záhy přesvědčí i návštěvníci kroměřížské štace. V roli předskokana se představí kroměřížská taneční skupina M Dance crew KM

Taneční skupina M Dance Crew KM otevře koncert kapely ECHT!

ECHT!, rekrutující se před sedmadvaceti lety (1988) z hudebníků, kteří navštěvovali tehdy pražskou restauraci Sokolovna Klamovka, bývá označován kromě undergroundové i za pub rockovou, pub punkovou nebo dokonce i za country pubovou legendu. V této souvislosti však všechny tyto termíny patří spíše do uvozovek. Je to sice tak, že co se „pubu“ (různých pivnic, hostinců, šenků a klubů) týče, má k nim ECHT! vztah vesměs kladný, označovat však hudbu této skupiny za vyloženě podzemní či hospodskou je dost přitažené za vlasy. Popsat druh hudby této skupiny se sice pokoušela a pokouší stále početnější skupina novinářů a kritiků, otázka však zní na kolik úspěšně.

Co hraje ECHT!?

Pravda je asi taková, že písničky na všech třech CD, ECHT!u – Hořký pití (1997), Smutný věci (1998) a Je mi krásně (2001), které byly všechny vydány, firmou Black Point, jsou prostě většinou svižně zhudebněnou poezií textaře a kapelníka Karla Malíka. Stane se sice občas, že se téma některé skladby hospodského prostředí lehce dotkne (např. písnička Klamovka na CD Smutný věci nebo Žízeň na CD Hořký pití), ale i když v sobě jakési dědictví pub rocku úplně nezapře, záběr má tvorba ECHT!u rozhodně mnohem širší. Čím se jejich muzika skutečně vyznačuje, je to, co občas zarazí i zkušené publikum, totiž, že texty více méně závažné popisující někdy problémy až osudové, jsou doprovázeny většinou hudbou vyloženě rozvernou až do skoku. To je pro ECHT! skutečné specifikum. Jinak zařadit je šmahem do jakéhokoli „šuplíku“ vždy bylo a je trochu ošidné.

Občas na svých nahrávkách „hrábne“ ECHT! i mezi tzv. „pubovou“ klasiku, např. užitím popěvku od skupiny Pogues v písni Noc je dlouhá na CD Hořký pití nebo podá po svém píseň Morning, Morning od Fugs na CD Smutný věci nebo dokonce dá svou podobu písni Hudsonský šífy od Wabiho Daňka na CD Je mi krásně. Na CD Je mi krásně jsou ještě použity dva texty Jury Háska Krchovského, jinak však veškerý repertoár ECHT!u sestává výhradně z hudební a textové tvorby Karla Malíka.

Kde si už zahráli?

I když kapela koncertuje od doby svého vzniku po mnoha klubech a sálech především v Čechách a na Moravě, podniká občas i „spanilé jízdy“ do zahraničí. V poslední době to bylo např. pološílené turné po zemích evropského severovýchodu, přes Polsko, Litvu, Lotyšsko, Estonsko do Běloruska, Ruska a zase do Polska. Obnášelo to strávit asi 7000 km na cestách a téměř každý den koncertovat. Zájezd byl společný se spřátelenými kapelami Už jsme doma a M.CH. bandem a byl velmi dobrodružný. Později se jelo v sestavě (obohacené ještě o Jablkoň) koncertovat naopak na severozápad do Holandska. To už bylo normální standardní turné.

Mimo další výpady do Francie, Německa, Rakouska apod. byla významná taky účast na výroční výstavě Andyho Warhola v Paříži společně s legendárními The Velvet Underground. Jinak jezdil ECHT! také pravidelně každý rok na začátku nebo konci léta do přímořského městečka Tisno do Chorvatska, vždy ještě s jinými soubory, např. Garage, Pluto, -123 min. apod. A vezl si s sebou vždy několik autobusů fanoušků moře a bigbítu.

Kdo jsou Echti?

Za dobu trvání se v souboru ECHT! sice vystřídalo více hudebníků, ale v současnosti se již delší dobu představuje v tomto ustáleném obsazení: Karel Malík, Vladimír Zatloukal, David Macháček, Ondřej Jedlička, Tomáš Schilla a Jiří Michálek.

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/bigbit/kapely/2997-echt/

Youtube trailer
Youtube trailer
zpět nahoruVýběr akcí filtrem

Zajímá mě

Pustí mě tam?

Mám na to?

Mám čas?

Potvrďte kritéria filtru

Zvolte datum

Od

červen 2024

po3101724
út4111825
st5121926
čt6132027
7142128
so18152229
ne29162330

Do

červenec 2024

po18152229
út29162330
st310172431
čt4111825
5121926
so6132027
ne7142128
Potvrďte vybrané odbobí