Jsme v tom společně - benefice pro Nepál

středa 24. 6. 2015 v 19.00 hodin

Dům kultury

vstupné dobrovolné
čtěte více

25. dubna zasáhlo Nepál ničivé zemětřesení. Zemřely tisíce lidí, miliony jsou bez střechy nad hlavou. Není to otázka dnů, ale spíše let, než se život v této bohem zapomenuté krajině vrátí opět do normálu. I my jsme se však rozhodli pomoci... Na benefičním večeru se můžete těšit na dražbu fotopláten Hanky Novákové „Ze života Nepálu“ a tanečních šatů Renaty Vacové nebo se zaposlouchat do písní Evy Benešové.

Jsme v tom společně - Benefice Nepál

25. dubna zasáhlo Nepál ničivé zemětřesení. Otřesy tam v podstatě od té doby probíhají neustále. Zemřely tisíce lidí, miliony jsou bez střechy nad hlavou... Není to otázka dnů, ale spíše let, než se život v této bohem zapomenuté krajině vrátí opět do normálu. I my jsme se však rozhodli pomoci....

JAK MŮŽETE POMOCI?

Můžete přispět pár korun na prostřednictvím dobrovolného vstupného
Můžete si koupit krásná fotoplátna "Ze života Nepálu" od fotografky Hanky Novákové
a mnohem více. Záštitu nad akcí převzal kroměřížský místostarosta PhDr. Pavel Motyčka, Ph.D.

Podle OSN bylo v Nepálu zcela zničených 70 000 domů, dalších 530 000 je poškozených. Bez domova je podle odhadů 2,8 milionu Nepálců, tedy každý desátý obyvatel země. Více než 3,5 milionu lidí potřebuje potravinovou pomoc a zemětřesení celkem zasáhlo osm milionů lidí. Neustále roste počet obětí, kterých je nyní více než 5500, dalších více než 10 000 lidí je podle OSN zraněných. Záchranné práce přitom komplikuje vytrvalý déšť, následné otřesy i sesuvy půdy, které zemětřesení způsobilo.

Z tisíce vícepodlažních budov, škol a domů zůstaly jen ruiny. Také nejméně pět památek světového kulturního dědictví a mnoho dalších památek v Kathmandu, Patanu, Bhaktapur, Gorkha a Nuwakot bylo nenávratně zničeno. Zemětřesení zároveň vyvolalo několik lavin na Mt. Everest, v Base Camp zahynulo minimálně 17 turistů.nNyní je potřeba masově Nepálu pomoci a to zejména finančně. Kvůli velké vzdálenosti je finančně nákladné poskytovat materiální pomoc a také letiště v Káthmándú je ucpané, čímž se značně komplikuje logistika. Materiální pomoc se začíná hromadit zejména na letišti v Dillí.

EVA BENEŠOVÁ - koncert

Nejen do nepálských rytmů se budete moci zaposlouchat v písních v podání pěvkyně EVY BENEŠOVÉ. Operní pěvkyně Eva Benešová pochází ze Šumperka. Nyní žije v Kroměříži, kde působí jako kantorka operního zpěvu na konzervatoři P. J. Vejvanovského a ZUŠ. Byla členkou operního souboru Moravského divadla v Olomouci, kde působila také jako externí sólistka. Specializuje se na koncertní provedení písňových cyklů, lyricko – koloraturních árií z oratorií a oper. http://www.konzkm.cz/cv/benesova.aspx

HANA NOVÁKOVÁ - prodej fotografií

Hlavním bodem programu bude prodej fotopláten s fotkami "Ze života Nepálu" od fotografky HANKY NOVÁKOVÉ. Hanka Nováková (*1987, Uničov) je fotografkou, pro kterou je focení nejen koníčkem a relaxací, ale i prací, kterou miluje. Kromě focení svateb, dětí a novorozenců fotí také přírodu :


– pravidelně vyráží s partou fotografů lovit snímky hor a přírody po celé ČR i do zahraničí. Zamilovala si hory, ferraty a vysokohorskou turistiku. „Musím přiznat, že noční výšlapy za svítáním jsou vysoce návykové, protože příroda v nebezpečných a krásných horách je při svítání okouzlující a atmosféra nepopsatelná! Adrenalinové výstupy na hřebeny hor v řídkém vzduchu, prudkém větru, neskutečné vánici či ukrutném mraze mi poskytují jedinečný zážitek


- dotknout se nebe. Strávila jsem měsíc v Nepálu a měla možnost pobýt i nějaký čas v Himálaji. Ten pohled na Everest je prostě dech beroucí. Samozřejmě, že se člověk v horách fyzicky vydá, ale pro mne je to přesto relaxace a hory se staly mojí velikou láskou.“ http://nohanka.cz/benefice-nepal/

RENATA VACOVÁ - kostýmy

V rámci benefice se budete moci podívat i na taneční šaty od módní návrhářky RENATY VACOVÉ. Firma Ren-dance design, vznikala od roku 2001. Její zakladatelka a současně i oděvní návrhářka Renata Vacová zaměřovala činnost firmy speciálně na šití tanečních šatů pro sportovní tanec. Časem se rozhodla rozvíjet myšlenku zakázkového šití tanečních šatů na míru také jiným směrem a to k hotovení luxusních večerních, plesových a svatebních šatů. Nabízí kompletní servis v průběhu zakázky od návrhu přes výběr těch nejkvalitnějších materiálů až po samotnou realizaci. Exkluzivita těchto výrobků spočívá v originálním zpracování již při výpočtech střihů podle tělesných měr zákazníka.
Tento rok značka Ren-design oslaví 10 let své existence. http://www.tanecnikostymy.cz/

HANA NOVÁKOVÁ + DANIELA HEBNAROVÁ ... přednáška

V průběhu večera se také přeneseme díky přednášce Hanky Novákové a Daniely Hebnarové do Nepálu. Do Nepálu před třemi roky, do Nepálu, jak jej už nikdy neuvidíte.

Youtube trailer
zpět nahoruVýběr akcí filtrem

Zajímá mě

Pustí mě tam?

Mám na to?

Mám čas?

Potvrďte kritéria filtru

Zvolte datum

Od

červenec 2024

po18152229
út29162330
st310172431
čt4111825
5121926
so6132027
ne7142128

Do

srpen 2024

po5121926
út6132027
st7142128
čt18152229
29162330
so310172431
ne4111825
Potvrďte vybrané odbobí