Zabijáci

DEN 2014

středa 17. 6. 2015 20.30 titulky | 2D
80 Kč
přístupné bez omezení
čtěte více

ST 17/6 20.30 Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke skupině studentů prestižní internátní školy, jako pachatel byl však odsouzen místní podivín. Složka s případem se dostává do speciálního kriminálního oddělení Q na stůl detektiva Carla Mørcka. Carl a jeho asistent Assad okamžitě poznají, že v případu něco nesedí a znovu jej otevřou. Ve složce najdou poznámku o tísňovém volání zoufalé mladé dívky. Ta však zmizela beze stopy. Brzy se ukáže, že Carl a Assad nejsou jediní, kdo se snaží najít dívku, jejíž svědectví by mohlo nepříjemně zasáhnout ty nejvyšší vrstvy uhlazené dánské společnosti.

Zabijáci

Fasandræberne
Thriller / Krimi
Dánsko, 2014, 119 min, do 15 let nepřístupný, titulky

Režie: Mikkel Nørgaard
Předloha: Jussi Adler-Olsen (kniha)
Scénář: Nikolaj Arcel, Rasmus Heisterberg
Kamera: Eric Kress
Hudba: Uno Helmersson
Hrají: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Pilou Asbæk, David Dencik, Danica Curcic, Sarah-Sofie Boussnina, Søren Pilmark, Adam Ild Rohweder, Michael Brostrup, Emma Sehested Høeg

Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke skupině studentů prestižní internátní školy, jako pachatel byl však odsouzen místní podivín. Složka s případem se dostává do speciálního kriminálního oddělení Q na stůl detektiva Carla Mørcka (Nikolaj Lie Kaas). Carl a jeho asistent Assad (Fares Fares) okamžitě poznají, že v případu něco nesedí a znovu jej otevřou. Ve složce najdou poznámku o tísňovém volání zoufalé mladé dívky. Ta však zmizela beze stopy. Brzy se ukáže, že Carl a Assad nejsou jediní, kdo se snaží najít dívku, jejíž svědectví by mohlo nepříjemně zasáhnout ty nejvyšší vrstvy uhlazené dánské společnosti. Po Ženě v kleci přicházejí režisér Mikkel Nørgaard a scénárista Nikolaj Arcel (Muži, kteří nenávidí ženy, Královská aféra) s druhým dílem detektivky podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena.

PROČ TENTO FILM?
“Záplava skandinávských detektivek začíná být popravdě trochu nepřehledná. Dánský spisovatel Jussi Adler-Olsen ale jednoznačně patří ke stálicím tohoto žánru nejen u nás, ale i v zahraničí, o čemž svědčí jeho početná fanouškovská základna. Když se výborné předlohy ujmou zkušení filmaři, nemůže vzniknout nic jiného než kvalitní žánrová podívaná s tou správnou dávkou ponuré atmosféry, kterou mají fanoušci skandinávských detektivek tak rádi.”
Radka Urbancová, Aerofilms

MIX CHINATOWNU A MECHANICKÉHO POMERANČE

Komentář režiséra
Jedná se o milostný příběh. Ale takový, do kterého byste se nechtěli zaplést. Vypráví osud mladé lásky, která se zvrhne. Vášeň se změní v posedlost, která vás nutí dělat věci, které byste jinak nikdy nedělali, napíná vše až na samou mez únosnosti, a také za ni. Když vám to dojde, je už ale moc pozdě.
Je to o moci a jejím zneužití. o tom, čeho je člověk schopný, když je přesvědčený, že ho nikdo nemůže zastavit.
Je to příběh muže, který se snaží přeměnit zlo z minulosti v dobro v přítomnosti. Snaží se zachránit zbloudilou duši a riskuje přitom ztrátu té své.
Je to velkolepé vyprávění, s nímž se dostaneme z mýty opředené internátní školy mezi vyděděnce společnosti i mezi nejmocnější vrstvy. To si žádalo svébytný filmový styl. Chtěl jsem vzít diváky za ruku a ukázat jim energii a bouřlivost mládí v kombinaci s elegancí společenské smetánky.
Chci, aby evropský divák nasál tuto atmosféru a ponořil se do ní díky jasnému filmovému ztvárnění zprostředkovanému kamerou, zvukem a hudbou. Aby naše cesta za nadějí vedoucí skrz nejtemnější lidské stránky byla co možná nejdrsnější a nejkrásnější.
Mikkel Nørgaard (Duben 2013)

ČSFD

Youtube trailer
zpět nahoruVýběr akcí filtrem

Zajímá mě

Pustí mě tam?

Mám na to?

Mám čas?

Potvrďte kritéria filtru

Zvolte datum

Od

květen 2024

po6132027
út7142128
st18152229
čt29162330
310172431
so4111825
ne5121926

Do

červen 2024

po3101724
út4111825
st5121926
čt6132027
7142128
so18152229
ne29162330
Potvrďte vybrané odbobí