Půlnoc v Paříži

USA / ESP 2011

sobota 9. 5. 2015 20.00 titulky | 2D
50 Kč
přístupné bez omezení
čtěte více

ne 9/5 20.00 Po téměř dvou letech jsme pro vás obnovili spolupráci s platformou Filmjukebox, která funguje na principu interaktivního výběru z předem stanovených témat a filmů. V májovém měsíci jsme vám nabídli pět filmových náhledů na lásku a vybrali jste romantickou komedii Woodyho Allena Půlnoc v Paříži. Vemte svoji drahou polovičku do kina za 50 kaček.

FILMJUKEBOX: LÁSKA FILMOVÁ

Vítězem jste zvolili a 9. 5. ve 20.00 se v kině Nadsklepí můžete těšit na...

Půlnoc v Paříži (2011)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší.

Nejúspěšnější film Woodyho Allena zavedl diváka do kouzelné Paříže minulého století, kdy umělecká intelektuálnost překypovala ulicemi, absint tekl proudem a lidé jako Hemingway, Fitzgerald či Dalí byli na svém pomyslném vrcholu. Film v roce 2011 zahajoval festival v Cannes, získal Oscara za scénář a rychle se diváky zařadil mezi nejoblíbenější díla slavného tvůrce.


Filmy, které se účastnily hlasování:

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Čtyřicetiletý Cal Weaver (Steve Carell) prožívá svůj sen – má dobrou práci, hezký dům, skvělé děti a za manželku lásku ze střední školy. Když ale zjistí, že ho jeho žena Emily (Julianne Moore) podvádí a chce se s ním rozvést, jeho „dokonalý“ život vezme rázem za své. A co je horší – Cal se ocitne ve světě svobodných, jenže sám už několik desítek let nerandil, a tak zažívá jeden neúspěch za druhým. Volné večery tráví sám v místním baru, kde utápí špatnou náladu. Cala vezme pod ochranu Jacob Palmer (Ryan Gosling) – pohledný sportovec lehce po třicítce. Aby Jacob Calovi pomohl zapomenout na jeho ženu a začít nový život, otevře mu zcela nové obzory: flirtující ženy, pánské jízdy a také nový styl.

Oblíbená romantická komedie s příměsí životních pravd je dalším úspěšným filmem režisérského tandemu Ficarra – Requa (I Love You Phillip Morris, Focus) s hvězdným hereckým obsazením. V rolích zamilovaných či podvedených duší si s chutí zahráli Steve Carell, Julianne Moore, Emma Stone či Ryan Gosling, jehož výkon byl nominován na Zlatých glóbech.

Lásky čas (2013)

Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu.

Tvůrce Lásky nebeské a scenárista kultovních britských filmů (Bridget Jonesová, Notting Hill) a seriálů (Mr. Bean, Černá zmije) tentokrát spojuje romantiku se sci-fi žánrem a nechá své hrdiny cestovat v čase. Za podpory sympatického hereckého obsazení (Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy) tak Richard Curtis vytváří další mozaiku zamilovaných osob, které musí bojovat nejen o lásku, ale také s nevyhnutelností osudu.

Pýcha a předsudek (2005)

Klasický příběh lásky a nenávisti líčí osudy pěti krásných sester Bennetových, které jejich matka (Brenda Blethyn) vede pevnou rukou k životnímu názoru, podle něhož je žena šťastná jedině tehdy, když se bohatě provdá. Jediná Elizabeth (Keira Knightley) se tomuto modelu zatím úspěšně vzpírá, plně podporována dětinským otcem (Donald Sutherland). Když se v blízkém zámečku zabydlí svobodný a hlavně bohatý pan Bingley, všichni Bennetovi v čele s maminkou zavětří šanci na výhodný sňatek. Nejstarší dcera Jane (Rosamund Pike), citlivá a krásná dívka panu Bingleymu okamžitě podlehne. Mladší Elizabeth se zase zamlouvá jeho přítel, pan Darcy (Matthew Macfayden), který ovšem vypadá jako ukrutný snob a navíc má podle všeho prsty v krizi, která později naruší vztah Jane a pana Bingleyho. Je možné jednoho člověka stejně vášnivě nenávidět jako milovat?

Film o mladých dívkách, které se poprvé zamilují, je adaptací světoznámého bestselleru britské spisovatelky Jane Austenové. Jedná se o nejúspěšnější verzi slavného díla a prvotinu režiséra Joe Wrighta. Snímek disponuje hereckými hvězdami (Keira Knightley, Rosamund Pike, Judi Dench, Donald Sutherland) a čtyřnásobnou nominací na Oscary.

Terapie láskou (2012)

Pat se vrací ke svým rodičům (Jacki Weaver a Robert De Niro), kteří se mu ze všech sil snaží pomoci postavit se na vlastní nohy. Sám Pat je odhodlaný zásadně změnit svůj život, což pro něj znamená přemoci nezvladatelné návaly vzteku, myslet pozitivně a především znovu najít cestu ke své manželce Nikki (Brea Bee), protože je přesvědčený, že i přes velmi dramatické okolnosti jejich rozchodu, to musí spolu dát opět dohromady. Jednoho dne ovšem Pat na večeři u přátel potká Tiffany (Jennifer Lawrence), nevyzpytatelnou a záhadnou dívku v depresi s kupou vlastních problémů. Od této chvíle se mu život začne komplikovat ještě více. Tiffany nabídne Patovi dohodu: pomůže mu sblížit se znovu s manželkou a on ji na oplátku pomůže s něčím pro ni velice důležitým – shání totiž partnera do taneční soutěže. Ani jeden z nich netuší, že se díky tomuto spojenectví mezi nimi vytváří nečekané pouto a oba zjišťují, že je společně trávený čas naplňuje neskonalým štěstím.

Příběhu o psychické rovnováze a nalezení lásky dodávají patřičné grády skvělé herecké výkony všech hlavních představitelů (Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro) a dávají vzpomenout Na klasické hollywoodské romantické filmy 80. a 90. let. Nenápadná romantická komedie s notnou dávkou dramatu posbírala osm oscarových ocenění a stala se hitem.

Youtube trailer
Youtube trailer
Youtube trailer
Youtube trailer
Youtube trailer
zpět nahoruVýběr akcí filtrem

Zajímá mě

Pustí mě tam?

Mám na to?

Mám čas?

Potvrďte kritéria filtru

Zvolte datum

Od

květen 2024

po6132027
út7142128
st18152229
čt29162330
310172431
so4111825
ne5121926

Do

červen 2024

po3101724
út4111825
st5121926
čt6132027
7142128
so18152229
ne29162330
Potvrďte vybrané odbobí