KOŠT BLATNICKÝCH A MAKEDONSKÝCH VÍN

sobota 1. 3. 2014 v 9.00 hodin

(do 15.00 hodin)

Hanácké náměstí

čtěte více

Vinařství Kozumplík bylo založeno v roce 2001.V tomto roce jsme vysadili nové vinice a k Josefu Kozumplíkovi se přidal syn Petr. Nyní obhospodařujeme 2 ha vinic. Vinice se nachází na svazích Bílých Karpat v obci Blatnice pod.Sv. Ant. Vína vyrábíme převážně přívlastková, v malé míře také jakostní odrůdová. Vinařství Stobi je nejnovější, moderně koncipovaný Makedonský vinařský podnik. Nachází se v obci Gradsko, hned vedle antického místa Stobi, odkud dostalo i své jméno. Moudrost a zkušenosti prvních obyvatel Makedonie přenášená staletími až do dneška, ožily v dokonalé harmonii, v níž se snoubí znalosti předků s moderní technologií.

Nejlepší hrozny si zaslouží jen to nejlepší. Jenom kombinací znalosti, zkušenosti přenášené z generací, moderní technologie a mnoho lásky a vášně, se může vytvořit nejlepší a nejchutnější víno, víno, které budí vášeň života. Mladí na léta, zkušení podle znalosti. Vinařství Stobi je nejnovější a nejmodernější koncipovaný makedonský vinařský podnik. Nachází se v obci Gradsko, hned vedle antického místa Stobi, odkud dostalo i své jméno.

Náš cíl je jediný a nicméně skromný - věnujeme se tvorbě vína špičkové bezvadné kvality. Vína dost unikátní aby uspokojily i ty nejvybíravější, a tak jednoduché, aby si je každý přál. Pro vykonání tohoto cíle jsme se snažili splnit veškeré podmínky.

Od pěstování a údržbu vinic, přes distribuci hroznů do vinných sklepů, celou cestu ke konečnému procesu výroby a plnění se používají nejnovější technologie a postupy schválené Evropskou unií.

Důležitým předpokladem pro pěstování vysoce kvalitních vín je jedinečná zvláštnost půdy se všemi svými přirozenými vlastnostmi. Proto jsme si pro naeš vináařství zvolili oblast Stobi v Gradsku a starobylé město Stobi, kde se víno pěstovalo už za Alexandra Makedonského. K udržení a zachování kvality hroznů se používají moderní zemědělsko-technické metody a dělají se přísné kontroly porodnosti a výnosu. Sami přesně a precizně řežeme každou hroznovou sazenici, aby odpovídala růstu a zrání. Při zrání vinice se sleduje růst všech hroznů, protože víme, že každé zrnko hroznu je důležité pro jedinečnou a nádhernou chuť vína Stobi.To přispívá k tomu, aby vinařství Stobi vyráběla vína, které jsou čistá a nejsou kontaminována s ohledem na pesticidy, těžké kovy, rezidua a kontaminující látky. Použití SO2 je asi 30 až 50% nižší, než je evropský průměr.

Výsledkem celé té péče, znalosti a expertízy jsou 4,5 miliony litrů vysoce kvalitního makedonského vína ročně, rozdělené do čtyř kategorii - Premium, Elite, Classic a Tradiční. A protože konec zdobí dílo, pro vína Stobi používáme láhve a korky prozkoumané špičkové kvality, čím se zaručuje zachování bohaté a nádherné chuti a vůně každého vína.

To co vychází z naší vinárny jsou vysoce kvalitní vína, jejíž kvalita Vás překvapí. Ale to co Vás nejvíce překvapí, je jeho cena dostupná pro každého. Naše filosofie je, že každý má nárok a možnost aby si užil ve víně Premium. Protože pro nás ne existuje levné a drahé víno, jsou jenom Premium vína pro pravé spotřebitele. V nejbližším obchodě, nebo ve vaší oblíbené restauraci, pouze jedinečné a unikátní jsou Stobi vína, jsou vždy na dosah vaší ruky.

Nechejte, aby Vás nesla vášeň života.

Youtube trailer
zpět nahoruVýběr akcí filtrem

Zajímá mě

Pustí mě tam?

Mám na to?

Mám čas?

Potvrďte kritéria filtru

Zvolte datum

Od

červen 2024

po3101724
út4111825
st5121926
čt6132027
7142128
so18152229
ne29162330

Do

červenec 2024

po18152229
út29162330
st310172431
čt4111825
5121926
so6132027
ne7142128
Potvrďte vybrané odbobí