Přihlašte se k odběru novinek

    
  
 
 
 

   

AKTUALITY

Prodej na představení Bůh masakru Činoherního klubu zahájen!

9. 3. 2017

Od 9. března jsme začali doprodávat vstupenky na hořkou divadelní komedii Yasminy Razy Bůh masakru se špičkovým hereckým obsazením největších hvězd pražského Činoherního klubu: Ivanou Chýlkovou, Jaromírem Dulavou, Vladimírem Kratinou... 

 

 

Akce

MAGICKÉ VÁNOCE – ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

Zábava , Další: *, Dětem, Festival, Filmový kvíz, Jarmark, vše, zdarma

Srdečně vás zveme na sváteční odpoledne, první akci projektu MAGICKÝCH VÁNOC - Rozsvícení vánočního stromu. Uvidíte a uslyšíte toho mnoho a dětská očka se rozzáří nejen při rozsvícení stromečku, ale také při zjevení Andělů... Součástí Magických vánoc - Rozsvícení vánočního stromu bude tradiční adventní jarmark ve dnech 28. a 29. listopadu od 8,00 hod. na velkém náměstí.

 

PROGRAM

Po celou dobu programu JEŽÍŠKOVA POŠTA, JEŽÍŠKOVY DÍLNIČKY A ADVENTNÍ JARMARK 

14:30                          JIRKA HADAŠ – ŠKOLA KOUZEL

15:00                          DANCE POWER- soukromá ZUŠ D-MUSIC

                                    Vystoupení tanečního souboru MRŇATA

15:10                          ZUŠ Kroměříž – taneční a hudební vystoupení 

15:25                          Jirka HADAŠ – HRÁTKY S ČERTY

15:45                          KOČÁR S MIKULÁŠEM , ČERTEM  A ANDĚLEM

16:00                          ZUŠ Kroměříž – taneční a hudební vystoupenÍ

16:20                          DANCE POWER- soukromá ZUŠ D-MUSIC

                                    Vystoupení tanečního souboru BLACK GIRLS

16:30                          SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

                                    STAROSTKOU MĚSTA KROMĚŘÍŽE

16:45                          DIVADLO KVELB – magické představení  ANDĚLÉ

Adventní zjevení několika Andělů, tančících na chůdách za zvuků rolniček, činelů a zvonků. Objevují se zde andělé na chůdách s velkými křídly, kteří táhnou obrovské sáně. Andělé zpívají za zvuků rolniček a zvěstují od svého „šéfa“ – Boha lidem nové směrnice, tedy nařízení, jako např. že mají lidé být na sebe hodní (ukázka pomocí loutek), aby byli pracovití a tělesně zdatní (tahání sání) atd. 

 

ADVENTNÍ JARMARK

28. + 29. listopadu 8.00 – 17.00 hodin

inspirace na vánoční dárky, adventní dekorace, výrobky řemeslníků, dobroty a horké nápoje

pátek 29. listopadu 15.00 – 17.00 hodin

Hraje kapela JAZZZUBS ZLÍN a představí se KARIKATURISTA  Ivan Křemeček – přijďte si nechat udělat portrét...      

 

Divadlo KVELB

Divadlo Kvelb je profesionální nezávislé divadlo – skupina kumštýřů, umělců, slučující prvky divadelních, výtvarných a jiných forem. Je to loutkové, alternativní a pouliční divadlo, teátr kočujících šašků, činohra, pohybové i výtvarné divadlo, rej maškar. Prosyceno humorem, nadhledem a osobitým výtvarným projevem nabízí originální neopakovatelné ztvárnění lidských vizí, které překračují rámec běžného a všedního vnímání umělecké práce a života jedince vůbec. Divadlo Kvelb vzniklo v roce 1997 a od roku 2000 sídlí v Českých Budějovicích. Rokem 2000 se také datuje vznik současné podoby tváře divadla Kvelb, jeho vstup do profesionální umělecké činnosti a spolupráce hlavních protagonistů divadla. Hrajeme po celé Evropě, způsob i výsledky naší práce jsou neverbální, srozumitelné jedinci kteréhokoli koutu planety - dětem i dospělým. Rádi experimentujeme, dokážeme vytvořit „cokoliv“. Návrhy a realizace scén, loutek a ostatní naší tvůrčí a umělecké práce si děláme sami, pracujeme se všemi prvky divadelního jazyka a snažíme se objevit nové. Divadlo je pro nás tázáním se, hledáním a nalézáním, je to naše "schopnost svobodného pohybu" (tvorby chcete-li), kterou sdělujeme a předáváme hraním si". Je to naše rozhodnutí přijímat odpovědi na otázky, přestože je přímo neřeší. Divadlo je náš způsob vyjádření se v jakém světě a společnosti žijeme, osobní identifikace a je to pro nás také obživa.

 

PŘEDSTAVENÍ „ANDĚLÉ“

Adventní zjevení několika Andělů, tančících na chůdách za zvuků rolniček, činelů a zvonků. Objevují se zde andělé na chůdách s velkými křídly, kteří táhnou obrovské sáně. Andělé zpívají za zvuků rolniček a zvěstují od svého „šéfa“ – Boha lidem nové směrnice, tedy nařízení, jako např. že mají lidé být na sebe hodní (ukázka omocí loutek), aby byli pracovití a tělesně zdatní (tahání sání) atd. Tato tanečně divadelní taškařice Vám dá na srozuměnou, že Vánoce už jsou na dveřích. Není také vyloučeno, že Andělé přivezou dary (pohádky, sníh, opozdilého Martina v bílém koni atd.) Ve zjevení se objevují prvky pouličního, jarmarečního a loutkového divadla. Je v něm dávka černého humoru, lehkosti a nadhledu kočovných kumštýřů. 

 

Velké náměstí

  • Město: KROMERIZ
  • PSČ: 76701
  • Země: Česká republika

DŮM KULTURY v Kroměříži

  • Ulice: Tovačovského 2828
  • Město: KROMERIZ
  • PSČ: 76701
  • Země: Česká republika
příspěvková organizace Města Kroměříž s bohatou kulturní aktivitou v Domě kultury, kině Nadsklepí a Klubu Starý pivovar. Také aktivně spolupracuje s dalšími institucemi, především na organizaci velkých akcí - KROMĚŘÍŽSKÉ HUDEBNÍ LÉTO, MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DOŽÍNKOVÝCH TRADIC, STOPTIME, FESTIVAL VOJENSKÝCH HUDEB, MOVI(E)NG MUSIC -. FESTIVAL FILMOVÉ A SCÉNICKÉ HUDBY, ARTEDIEM ....