Přihlašte se k odběru novinek

    
  
 
 
 

   

AKTUALITY

Prodej na představení Bůh masakru Činoherního klubu zahájen!

9. 3. 2017

Od 9. března jsme začali doprodávat vstupenky na hořkou divadelní komedii Yasminy Razy Bůh masakru se špičkovým hereckým obsazením největších hvězd pražského Činoherního klubu: Ivanou Chýlkovou, Jaromírem Dulavou, Vladimírem Kratinou... 

 

 

Akce

Koncert Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž

Kroměřížské hudební léto , Další: *, Festival, Hudba, Konzervatoř, ZUŠ, vše

  Koncert Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž patří tradičně do programu Kroměřížského hudebního léta již řadu sezón. Program tohoto koncertu nabízí v první části širokou škálu stylově odlišných skladeb pro různá obsazení, druhá polovina večera je zaměřena na dílo Edwarda Griega a především jeho slavný klavírní koncert a - moll.

Předprodej od 17. 8. 2015

Program:

 

G. F. Händel: Hudba k ohňostroji (1. část)

J. Pachelbel: Canon

G. F. Händel : Vodní hudba (1. část)

Žesťový soubor Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž

Pedagogické vedení: Karel Hofmann

 

A. Vivaldi: Koncert g moll pro dvě violoncella, smyčce a basso continuo

  Allegro

  Largo

  Allegro

Komorní soubor „Camerata Cremsiriensis“

violoncello sólo: Magdaléna Frantová, Kristýna Juřenová

 

E. Whitacre: Alleluia

Smíšený pěvecký sbor

Sbormistr: Lenka Polášková

 

 

 

E. Grieg: Orchestrální suita „Peer Gynt“ č.1 op.46

  Ranní nálada             

  Aasina smrt               

  Tanec Anitry              

  Ve sluji krále hor   

 

E. Grieg: Klavírní koncert a moll op.16

  Allegro molto moderato                                            

  Adagio

  Allegro moderato molto e marcato

 

Studentský symfonický orchestr konzervatoře

Dirigent: Jiří Kadavý

Klavír: Eliška Vomáčková

 K o n z e r v a t o ř  P.  J.  V e j v a n o v s k é h o  K r o m ě ř í ž

Studentský symfonický orchestr Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž jako jeden z nejvýznamnějších reprezentantů této školy dělá dobré jméno nejen konzervatoři, ale i městu Kroměříž u nás i v zahraničí. Hrál v Rakousku, Itálii a Německu, ale za své největší úspěchy považuje získání třetí ceny v mezinárodní soutěži Herberta von Karajana v Berlíně a vystoupení na koncertě laureátů soutěže Concerto Bohemia ve Španělském sále Pražského hradu. Orchestr pravidelně vystupuje v rámci hudebního festivalu Kroměřížské hudební léto ve Sněmovním sále zámku, podílí se na provedení studentských absolventských koncertů, připravuje ve spolupráci s pěveckým oddělením konzervatoře operní a operetní představení a tradiční předvánoční koncerty v Kroměříži a dalších městech.

Žesťový soubor Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž pod vedením prof. Karla Hofmanna patří již léta k tomu nejlepšímu, co může škola posluchačům nabídnout. Navzdory každoroční obměně členů si soubor udržuje stabilní vysokou uměleckou úroveň.

Camerata Cremsiriensis je komorní seskupení, jehož ideou byla hned od počátku komorní spolupráce studentů Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž s jejich pedagogy. Ti jsou zároveň zkušenými sólisty a vedoucími skupin v profesionálních orchestrech (Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Moravská filharmonie Olomouc). Vzniká tak velice tvůrčí atmosféra, která je přínosná pro studenty i pedagogy. Camerata Cremsiriensis vznikla v roce 2010. Těžištěm repertoáru jsou skladby starých mistrů, například J. S. Bacha, A. Corelliho, G. F. Händela, A. Vivaldiho, ale také A. Dvořáka, J. Suka, E. Griega a B Martinů.

Smíšený pěvecký sbor Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž je složen z posluchačů druhého a třetího ročníku studijního oboru Hudba. Každé dva roky je proto obměňován novými členy. Mladý sbor pracuje pod vedením sbormistryně Lenky Poláškové. Sbor pravidelně vystupuje na koncertech v Kroměříži i okolí, spolupracuje se školním symfonickým orchestrem a úspěšně reprezentuje školu na veřejnosti. V roce 2011 se stal absolutním vítězem celostátní soutěže středoškolských sborů Opava Cantat, letos si ze soutěže v belgickém Neerpeltu odvezl 1. místo Cum laude (s pochvalou). 

 

 

Arcibiskupský zámek

DŮM KULTURY v Kroměříži

  • Ulice: Tovačovského 2828
  • Město: KROMERIZ
  • PSČ: 76701
  • Země: Česká republika
příspěvková organizace Města Kroměříž s bohatou kulturní aktivitou v Domě kultury, kině Nadsklepí a Klubu Starý pivovar. Také aktivně spolupracuje s dalšími institucemi, především na organizaci velkých akcí - KROMĚŘÍŽSKÉ HUDEBNÍ LÉTO, MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DOŽÍNKOVÝCH TRADIC, STOPTIME, FESTIVAL VOJENSKÝCH HUDEB, MOVI(E)NG MUSIC -. FESTIVAL FILMOVÉ A SCÉNICKÉ HUDBY, ARTEDIEM ....