Přihlašte se k odběru novinek

    
  
 
 
 

   

AKTUALITY

Kroměříž se stane křižovatkou duchovního umění

9. 6. 2016

Také letos se Kroměříž stane jedním z uměleckých center mezinárodního festivalu současného umění s duchovním zaměřením FORFEST CZECH REPUBLIC. 27. ročník začíná Zahajovacím koncertem anglického souboru Quasars Ensamble ve Sněmovním...


Od pondělí 16. 5. je v prodeji DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ PODZIM 2016

13. 5. 2016

V pondělí 16. května bude zahájen předprodej na podzimní cyklus divadelního předplatného. Ten zahrnuje čtyři představení : 1+1=3 Malého Divadla Komedie, Saturnin činohry Národního divadla Brno, Soukromý skandál Studia DVA a Splašené...


Výběrové řízení na pozici vedoucí provozu

4. 5. 2016

Máte technické znalosti, schopnosti vedoucího a chcete pracovat v kultuře? Staňte se součástí našeho týmu. Dům kultury v Kroměříži, p. o. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice Vedoucí provozu.


Výsledky soutěže o vstupenky na KROMFEST 2016

29. 4. 2016

Ti, kteří se zúčastnili soutěže s poznáváním účinkujících, zbystřete. Vylosovali jsme z Vás 4 výherce (spíše tedy výherkyně) vždy jedné vstupenky na hudební festival Kromfest, který proběhne 23. července. Ze vstupenek se mohou...


 

 

 

 

Akce

METROPOLITAN FLUTE ORCHESTRA (USA)

Ad Astra , Další: *, ARTEDIEM, Festival, Hudba, klasika, vše

 Vzácným hostem festivalu AD ASTRA je Residenční orchestr New England Conservatory v Bostonu, který je poprvé v České republice! Unikátní těleso profesionálních hudebníků, kde jsou zastoupeny všechny druhy fléten, od běžných příčných až po double kontrabasové, které jsou pouze dvě na světě! Program zahrnuje skladby od klasiky po jazz i známé melodie Dvořáka, Haydna, Beethovena, Bizeta, Strausse, Mozarta upravené na míru tomuto souboru. Cena vstupenky je určena buď ve výši 160, Kč a v ceně je zahrnuta prohlídka na zámku - jeden okruh (Květná zahrada nebo Galerie nebo Historické sály)..nebo si ji můžete zakoupit přímo jen koncert a to za 100,- Kč/ ARTE 50,- Kč.


 

Program:                  

E.Chabrier               Danse Slave

L.van Beethoven     Egmont – předehra

F.Chopin                   Grand Valse Brillante Op.18

F.Liszt                        Prayer to the Guardian Angels

F.Liszt                        Hungarian Rhapsody No 2

P.D.Long                   Eventide Soliloquy

J.Cohen                     L’Esprit des Petits Enfans

                                    Two Spirituals

A.Dvořák                    Allegro noc fuoco from Symphony No 9 „New World“

L.Dresner                  Encore will be

                                     Flute Loose inthe Big Easy

 

 

METROPOLITAN FLUTE ORCHESTRA

Metropolitní flétnový orchestr

 

Tento ojedinělý soubor složený ze skvělých flétnistů sestavuje repertoár na každý koncert s ohledem na prostor, kde se vystoupení koná a také s ohledem na publikum, pro které je určen. Svým širokým záběrem od klasické duchovní hudby přes jazz, lidové písně a populární melodie, těší tento ansámbl  posluchače již od roku 1998. Své působení neomezuje pouze na oblast Massachusetts, ale vystupuje po celých USA i v Evropě.

Orchestr, který se skládá ze všech dnes používaných typů fléten, umožňuje plnou orchestraci a obsáhne tak celý symfonický orchestr. Zhruba polovina souboru jsou hluboké flétny (altová, basová a kontrabasová), které dodávají souboru nádherně vyrovnaný lyrický zvuk. Spolu s jedinečným hudebním projevem poskytují posluchačům nezapomenutelný hudební zážitek.

 

Paige Dashner Long, dirigentka

 

Paige získala magisterský titul na Washington University v St. Louis v Missouri. Je mezinárodně uznávanou hráčkou na kontrabasovou flétnu a vedoucí flétnových souborů. V současnosti stojí v čele Metropolitan Flute Orchestra a Florida Flute Orchestra. Vedle své kariéry aktivní hudebnice vyučuje na univerzitách v Americe a vede kurzy a workshopy ve Francii, Německu a Mexiku.

Vystupuje s Mezinárodním flétnovým orchestrem.Paige hraje také na cemballo s Daytona Solisti Chamber Orchestra. Je také hudební ředitelkou Trinity Presbyterian Church v Palm Coast na Floridě.

 

 

Sněmovní sál

  • Ulice: Arcibiskupský zámek
  • Město: KROMERIZ
  • PSČ: 76701
  • Země: Česká republika

DŮM KULTURY v Kroměříži

  • Ulice: Tovačovského 2828
  • Město: KROMERIZ
  • PSČ: 76701
  • Země: Česká republika
příspěvková organizace Města Kroměříž s bohatou kulturní aktivitou v Domě kultury, kině Nadsklepí a Klubu Starý pivovar. Také aktivně spolupracuje s dalšími institucemi, především na organizaci velkých akcí - KROMĚŘÍŽSKÉ HUDEBNÍ LÉTO, MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DOŽÍNKOVÝCH TRADIC, STOPTIME, FESTIVAL VOJENSKÝCH HUDEB, MOVI(E)NG MUSIC -. FESTIVAL FILMOVÉ A SCÉNICKÉ HUDBY, ARTEDIEM ....