Přihlašte se k odběru novinek

    
  
 
 
 

   

AKTUALITY

Prodej na představení Bůh masakru Činoherního klubu zahájen!

9. 3. 2017

Od 9. března jsme začali doprodávat vstupenky na hořkou divadelní komedii Yasminy Razy Bůh masakru se špičkovým hereckým obsazením největších hvězd pražského Činoherního klubu: Ivanou Chýlkovou, Jaromírem Dulavou, Vladimírem Kratinou... 

 

 

Akce

Vladimír Brunton ve fotografii

Výstava , Další: vše

Dům kultury v Kroměříži zve na autorskou výstavu fotografa a originálního výtvarníka a tiskaře Vladimíra Bruntona. Tento zastánce tvorby a filosofie Františka Drtikola, propagátor klasických fotografických technik, nadšený fotograf portrétů a aktů, obdivovatel japonských ručních papírů i fanda uměleckých tiskařských technik vystavuje své fotografie ve foyer Domu kultury do 31. ledna. Vernisáž výstavy bude v pátek 13. ledna v 18.00, kdy proběhne beseda s umělcem, přednáška o výrobě ručního papíru a promítání dokumentu o realizaci originální fotografické techniky Vladimíra Bruntona.

 

 

Vladimír Brunton  - fotograf :

Během let, kdy se nejvíce věnoval fotografii, vytvořil svůj vlastní fotografický rukopis, jedinečný díky technice zpracování pozitivu, kde používá vlastnoručně vyrobenou fotografickou emulzi na předem upravené plátno, nebo japonský ruční papír.

Takto připravený povrch vyvolává chemickou cestou podle svého receptu v temné komoře.

Fotografické obrazy jsou na závěr tónovány pro dosažení archivní stálosti a za mokra vypínány na rám.

V tvorbě Vladimíra Bruntona převládají témata ženského těla a zátiší, které fotí na černo-bílé negativy, povětšinou starými deskovými fotoaparáty 4x5“ a 8x10“.

Touto fotografickou technikou také vytvořil známý soubor fotoobrazů-portréty v životní velikosti známých osobností, jež jsou takto zvěčněni i se svým podpisem. Mezi šedesáti portrétovanými byli také Tomáš Baťa, Václav Havel, Miloš Forman…

 

Vladimír Brunton - papírník :

 V poslední době se věnuje se svými japonskými kolegy vývoji, výrobě a užití japonského ručního papíru

 v umění. Ve své papírně Samurai Paper Mill v Kostelci na Hané dělá ruční papíry Washi starou japonskou technikou z lýka keřů morušovníků.

Tyto papíry různých formátů jsou určeny exkluzivně pro fotografy, umělce, knihaře a grafická studia.

 

Vladimír Brunton – tiskař :

 Různé tiskové techniky, které na tento papír používá V.Brunton, dovolují vzniknout velice kvalitním reprodukcím fotografií , maleb a grafik.

Do popředí  užití jeho papírů  se také v současnosti  dostává  digitální technologie, jako je inkjetový tisk na domácích i průmyslových tiskárnách.

     

foyer DK

  • Ulice: Tovačovského 2828
  • Město: KROMERIZ
  • PSČ: 76701
  • Země: Česká republika

DŮM KULTURY v Kroměříži

  • Ulice: Tovačovského 2828
  • Město: KROMERIZ
  • PSČ: 76701
  • Země: Česká republika
příspěvková organizace Města Kroměříž s bohatou kulturní aktivitou v Domě kultury, kině Nadsklepí a Klubu Starý pivovar. Také aktivně spolupracuje s dalšími institucemi, především na organizaci velkých akcí - KROMĚŘÍŽSKÉ HUDEBNÍ LÉTO, MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DOŽÍNKOVÝCH TRADIC, STOPTIME, FESTIVAL VOJENSKÝCH HUDEB, MOVI(E)NG MUSIC -. FESTIVAL FILMOVÉ A SCÉNICKÉ HUDBY, ARTEDIEM ....