Přihlašte se k odběru novinek

    
  
 
 
 

   

AKTUALITY

Na koupališti BAJDA uvedeme zdarma Rychle a zběsile 7

26. 7. 2016

Pravidelné úterky s letním kinem ozvláštní projekce v pátek 5. 8. na koupališti Bajda. Promítat budeme film Rychle a zběsile 7 a v průběhu projekce bude možnost večerního koupání. Hrajeme od 20.30 ZDARMA.
Odkaz na akci.


Od pondělí 16. 5. je v prodeji DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ PODZIM 2016

13. 5. 2016

V pondělí 16. května bude zahájen předprodej na podzimní cyklus divadelního předplatného. Ten zahrnuje čtyři představení : 1+1=3 Malého Divadla Komedie, Saturnin činohry Národního divadla Brno, Soukromý skandál Studia DVA a Splašené...


 

 

 

 

Akce

Oxfordshire Schools Symphony Orchestra ( UK)

Ad Astra , Další: *, ARTEDIEM, Festival, Hudba, klasika, vše

 Dalším koncertem z festivalu zahraničních orchestrů prestižních hudebních škol AD ASTRA ve Sněmovním sále je  vystoupení 80   ti   členný   symfonický   orchestr založený v roce 1987 sdružuje hudebně nadané  studenty  z  oxfordského  hrab­ství. Na svém každoročním evropském turné  letos  zavítá  i  do  Kroměříže. Dirigenti:   Caroline   Hobbs-Smith a Mark Prowen. Program: Smetana, Glinka, Curtis, Humperdink, Grieg, Arnold, Zimmer. Cena vstupenky je určena buď ve výši 160, Kč a v ceně je zahrnuta prohlídka na zámku - jeden okruh (Květná zahrada nebo Galerie nebo Historické sály)..nebo si ji můžete zakoupit přímo jen koncert a to za 100 Kč/ ARTE 50 Kč.

 

Program:

M.I.Glinka – Předehra k opeře Ruslan a Ludmila

E. Humperdink – Snová pantomima z opery Jeníček a Mařenka

B.Smetana – Vltava

---

E.Grieg- Holdovací pochod Op.56

M.Arnold – Malá suita pro žestě Op.78

H.Zimmer/arr. Wasson – Hudba z filmu Gladiátor

M.Curtis – Koncertní předehra

 

 Orchestr vznikl v roce 1987, aby dal příležitost pokročilým mladým hudebníkům k dalšímu vývoji. Členové orchestru ve věku mezi 11 a 18 lety zkouší o víkendech a prázdninách. Orchestr tvoří 80 hudebníků, kteří každoročně nacvičují  náročný koncertní program . Akademický rok je zakončen evropským turné. Vpředchozích letech orchestr navštívil Polsko, Francii, Českou republiku, Belgii,  Španělsko a Německo. Dirigentkou souboru je Caroline Hobbs-Smith.

Mládežnickou dechovou kapelu z Oxfordshire (OYWB) tvoří přibližně 25 mladých středoškolských hudebníků, kteří pocházejí z různých částí hrabství Oxfordshire. Hudební centrum Oxfordshireského hrabství také nabízí členům možnost navštěvovat „ Sobotní kapelu“ (Saturday Band), která se schází každý týden. Dřevěné dechové nástroje, žestě a bicí nástroje prezentují vedle klasického repertoáru také vojenskou hudbu. Repertoár je přizpůsoben a aranžován s ohledem na možnosti a dovednosti současných členů. Mnoho hráčů na dechové nástroje hraje v obou souborech, což jim umožňuje rozšiřovat si repertoár. Dirigentem bandu je Mark Prowen.

Caroline Hobbs- Smith 

 Hře na flétnu se začala učit ve svých 13 letech. Svůj první koncert absolvovala o dva roky později na festivalu v Johannesburgu. Dirigovat začala v 16 letech .Magisterský titul ve hře na flétnu získala na Královské hudební akademii v Londýně. Vystupovala s Národním symfonickým orchestrem a zároveň se věnovala sólové hře i komorním recitálům. Před 14 lety se carolinr přestěhovala do Oxfordu, kde pokračuje s neutuchajícím nadšením ve výuce komorní hudby a dirigování.

Sněmovní sál

  • Ulice: Arcibiskupský zámek
  • Město: KROMERIZ
  • PSČ: 76701
  • Země: Česká republika

DŮM KULTURY v Kroměříži

  • Ulice: Tovačovského 2828
  • Město: KROMERIZ
  • PSČ: 76701
  • Země: Česká republika
příspěvková organizace Města Kroměříž s bohatou kulturní aktivitou v Domě kultury, kině Nadsklepí a Klubu Starý pivovar. Také aktivně spolupracuje s dalšími institucemi, především na organizaci velkých akcí - KROMĚŘÍŽSKÉ HUDEBNÍ LÉTO, MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DOŽÍNKOVÝCH TRADIC, STOPTIME, FESTIVAL VOJENSKÝCH HUDEB, MOVI(E)NG MUSIC -. FESTIVAL FILMOVÉ A SCÉNICKÉ HUDBY, ARTEDIEM ....